T-Expedice

T-Expedice

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

obracíme se na Vás v souvislosti s akcí, která by mohla zajímat (nejen) talentované středoškoláky z Vaší školy. Jedná se o T-Expedici, kterou pořádá program Talnet.

T-Expedice je jedinečná šance pro středoškoláky vyzkoušet si vědeckou práci, a to ve výzkumném týmu, který si sami vyberou – letos jsou k dispozici týmy zabývající se architekturou, botanikou, etnografií, fyzikou, chemií, historií, technikou a žurnalistikou. Vedoucími týmů jsou také středoškoláci, kteří se na tuto pozici celý rok pilně připravovali pod vedením tzv. expertů – tedy odborníků z daného vědeckého odvětví, kteří zaručují kvalitu výzkumu.

Během jednoho prázdninového týdne si tak středoškoláci mohou vyzkoušet bádání v archivech, sestrojování robotického vozítka, určování vzácných druhů květeny nebo navrhování veřejných prostranství. Bližší informace a přihláška pro zájemce jsou k dispozici na následujícím odkazu: http://www.talnet.cz/t-expedice-2020

Akce je účastníky dlouhodobě kladně hodnocena a pro mnohé se jedná o první kontakt s vědeckým výzkumem či psaním odborných článků – získávají tedy zkušenosti, které jim výrazně pomohou například na vysoké škole. Kromě toho získávají kontakt s ostatními talentovanými středoškoláky se stejnými zájmy z celé republiky.

V září 2020 se  bude otevírat přípravný kurz  pro vedoucí výzkumných záměrů pro T-Expedici 2021. Pokud by měl nějaký student zájem se kurzu zúčastnit a vyzkoušet si tak práci vedoucího výzkumného týmu, předejte mu, prosím, kontakt (jakub.sochor@talentovani.cz) pro bližší informace nebo pro předběžné nezávazné přihlášení. Anotace kurzu je k dispozici zde: http://www.talnet.cz/priprava-na-t-expedici

Předejte, prosím, tento email nadaným středoškolákům, u kterých si myslíte, že by měli o tuto akci zájem, případně pedagogickému pracovníkovi mající talentované žáky na starosti.

Velmi děkujeme za pozornost a budeme se těšit na spolupráci se studenty z Vaší školy!

Více o programu Talnet se můžete dozvědět na http://www.talnet.cz/

S pozdravem a přáním hezkého dne

Jakub Sochor a Anna Korytářová

instruktoři přípravného kurzu

Napsat komentář